EDUKACJA PACJENTA

Rekomendacje dla serwisu edukacyjnego kierowanego do Pielęgniarek i Położnych - EDUKACJA PACJENTA
www.edukacjapacjenta.pl

Image

Preparaty EMULIUM mają pozytywną opinię Centrum Zdrowia Dziecka.

Są rekomendowane od 1. miesiąca życia.
www.emolium.pl

MARIMER

Marimer to linia preparatów do higieny nosa, składająca się z:

  • izotonicznego roztworu wody morskiej dostępnego w formie sprayu lub pojedynczych ampułek,
  • aspiratora do nosa dla niemowląt,
  • hipertonicznego roztworu wody morskiej dostępnego w formie sprayu.

Marimer izotoniczny jest przeznaczony do codziennej higieny nosa oraz nawilżania i oczyszczania śluzówki w czasie kataru u niemowląt, dzieci i osób dorosłych. Preparat zawiera cenne pierwiastki śladowe, które wspomagają naturalne procesy obronne śluzówki nosa, m.in. mangan posiadający właściwości antyalergiczne i miedź, która działa przeciwbakteryjnie. Marimer izotoniczny jest dostępny w formie sprayu oraz wygodnych pojedynczych ampułek. Wydłużony kształt ampułki ułatwia dokładną aplikację, szczególnie ważną w pielęgnacji niemowląt i dzieci, a dzięki niewielkim rozmiarom, można ją mieć zawsze przy sobie.

Aspirator Marimer to urządzenie do usuwania zalegającej wydzieliny z nosa u niemowląt i małych dzieci. Końcówka aspiratora została zaprojektowana tak, aby zapewnić maksymalne bezpieczeństwo stosowania. Jej zaokrąglony kształt zapewnia doskonałą styczność z otworem nosowym niemowlęcia, nie stwarzając jednocześnie ryzyka zranienia. Końcówka jest wykonana z nietłukącego się tworzywa i podlega całkowitej sterylizacji.

Marimer hipertoniczny jest zalecany do oczyszczania i udrażniania nosa, zwłaszcza w przypadku kataru, zapalenia zatok oraz po zabiegach operacyjnych. Jego działanie powoduje wzrost wydzielania gruczołów śluzowych nosa, rozrzedzenie wydzieliny, zmniejszenie obrzęku błony śluzowej oraz odtwarzanie warunków do prawidłowego funkcjonowania mechanizmu śluzowo-rzęskowego. Preparat może być stosowany u dorosłych i dzieci powyżej 18. miesiąca życia. Przed użyciem u młodszych dzieci należy zasięgnąć porady lekarza.
Linia Marimer jest dostępna w aptekach.

Image

A-CERUMEN

A-cerumen to nowoczesny preparat przeznaczony do codziennej higieny uszu oraz usuwania zalegającego korka woskowinowego.
PSPP rekomenduje Marimer
A-cerumen całkowicie rozpuszcza woskowinę bez konieczności płukania uszu i zapobiega jej ponownemu gromadzeniu się.Preparat jest dostępny w wygodnych i higienicznych ampułkach, a specjalna zatyczka pozwala na jego ponowne zastosowanie. Sposób użycia jest bardzo prosty, dzięki czemu samodzielne oczyszczanie uszu jest możliwe w domu i nie wymaga wizyty u laryngologa.
A-cerumen działa skutecznie, a zarazem niezwykle łagodnie. Preparat jest polecany dla dorosłych oraz dzieci powyżej 30 miesiąca życia. Przed zastosowaniem u niemowląt i małych dzieci należy zasięgnąć porady lekarza.

 A-cerumen jest dostępny w aptekach, bez recepty.

SUDOCREM

PSPP rekomenduje MarimerSudocrem to antyseptyczny i hipoalergiczny krem dla dzieci i dorosłych z problemami skórnymi. Jest zalecany do pielęgnacji skóry niemowląt, gdyż zapobiega powstawaniu podrażnień i łagodzi skutki odpieluszkowego odparzenia skóry. Sudocrem może być również stosowany w pielęgnacji skóry narażonej na drażniące działanie moczu oraz na odleżyny.

Szerokie spektrum działania Sudocrem zawdzięcza sprawdzonej formule oraz odpowiedniej kompozycji składników, takich jak m.in. lanolina, tlenek cynku, alkohol benzylowy oraz benzoesan i cynamonian benzylu. Dzięki nim wykazuje wielopłaszczyznowe działanie:

  • antyseptyczne,
  • regeneracyjne,
  • kojące,
  • łagodzące
  • ochronne.

Sudocrem jest bardzo dobrze tolerowany, nie wywołuje podrażnień ani nie wysusza skóry.

Sudocrem jest dostępny w aptekach, bez recepty.