Z okazji Dnia Dziecka odbyła się wyjątkowa IV Ogólnopolska Akcja pod patronatem Polskiego Stowarzyszenia Pielęgniarek Pediatrycznych oraz Krajowego i Wojewódzkich Konsultantów w dziedzinie Pielęgniarstwa Pediatrycznego „Witaminka – Z witaminką zdrowo jem, mam energię cały dzień!", której celem było promowanie zdrowego odżywiania wśród najmłodszych pacjentów.

Dzieci mogły w radosnej atmosferze poznawać wartości zdrowych owoców i warzyw oraz przekonać się, że zdrowe jedzenie może być nie tylko wartościowe, ale także smaczne i pełne kolorów!

Akcja była doskonałą okazją do rozmów o zdrowych nawykach, które pomagają rosnąć, nabierać sił i szybciej wracać do zdrowia

Dzień Dziecka był pełen witamin i uśmiechów!

* Zdjęcia z prowadzonej akcji

 

Szanowni Państwo,
Członkowie Polskiego Stowarzyszenia Pielęgniarek Pediatrycznych

Zarząd Polskiego Stowarzyszenia Pielęgniarek Pediatrycznych, działając na podstawie § 23 pkt. 5 Statutu Stowarzyszenia, zwołuje Walne Zebranie Sprawozdawczo-Wyborcze Członków PSPP na dzień 14 czerwca 2026 roku w Hotelu Lake Hill Mazury Resort & SPA (ul. Turystyczna 15) w Ostródzie.

Terminy rozpoczęcia obrad:

• I termin: godz. 16.40 (wymagane kworum),
• II termin: godz. 16.50 (zebranie ważne bez względu na liczbę obecnych),

Zgodnie z § 23 pkt. 3 Statutu – w przypadku braku kworum, (co najmniej połowy uprawnionych do głosowania członków) w pierwszym terminie, Walne Zebranie odbędzie się w drugim terminie wyznaczonym w tym samym dniu tj. 10 minut później niż pierwszy termin, bez względu na liczbę osób uprawnionych do głosowania.

Proponowany porządek obrad:

1. Otwarcie obrad i powitanie uczestników.
2. Wybór Przewodniczącego i Sekretarza Zebrania.
3. Wybór Komisji Mandatowej.
4. Stwierdzenie prawomocności Walnego Zebrania do podejmowania uchwał.
5. Wybór Komisji Skrutacyjno -Wyborczej
6. Przyjęcie porządku obrad.
7. Przedstawienie i przyjęcie Regulaminu Walnego Sprawozdawczo-Wyborczego Zebrania Członków PSPP.
8. Sprawozdanie merytoryczne i finansowe Zarządu z działalności w roku 2025.
9. Sprawozdanie Komisji Rewizyjnej.
10. Głosowanie nad udzieleniem absolutorium członkom Zarządu.
11. Wybory nowych władz Stowarzyszenia / Zmiany w Statucie.
12. Wolne wnioski i wolna dyskusja.
13. Zamknięcie obrad.

Ze względu na wagę omawianych spraw i podsumowanie naszych wspólnych działań na rzecz pediatrycznej opieki pielęgniarskiej, gorąco liczymy na Państwa obecność.

Do pobrania: Komunikat (pdf)

Z poważaniem,

dr n. med. i n. o zdr. Ewa Romankiewicz
Prezes Polskiego Stowarzyszenia
Pielęgniarek Pediatrycznych

Światowy Dzień Higieny Rąk to święto zapoczątkowane w 2005 roku przez Światową Organizację Zdrowia (WHO) w ramach projektu „Higiena rąk to bezpieczna opieka 2005 – 2015”.

Program „Higiena Rąk To Bezpieczna Opieka” działa w 175 krajach świata, Polska przystąpiła do niego w maju 2013 roku. Zakładał on redukowanie liczby zakażeń szpitalnych poprzez promowanie higieny rąk na wszystkich poziomach ochrony zdrowia.

W dniu 06.05 2026 roku odbyła się kolejna edycja programu pod hasłem  „Higiena zaczyna się od naszych rąk”.

Dowiedz się więcej...

 

Informujemy, że zgodnie z Uchwałą nr 166/VII/2025 z dnia 3 grudnia 2025 roku w sprawie określania zasad wykonywania obowiązku dotyczącego aktualizowania wiedzy i umiejętności zawodowych przez pielęgniarki i położne za udział w XI Ogólnopolskiej Konferencji „Pediatria i Pielęgniarstwo Pediatryczne – Nowe Wyzwania” połączonej z obchodami XXX-lecia powstania Polskiego Stowarzyszenia Pielęgniarek Pediatrycznych uczestnicy otrzymują punkty edukacyjne:

  • Bierny uczestnik – 5 punktów edukacyjnych,
  • Czynny uczestnik – 10 punktów edukacyjnych.

Zarząd
Polskiego Stowarzyszenia
Pielęgniarek Pediatrycznych

 

Z okazji Międzynarodowego Dnia Pielęgniarki pragniemy złożyć najserdeczniejsze życzenia wszystkim Pielęgniarkom oraz Pielęgniarzom.
Dziękujemy za waszą troskę, ciepło i cierpliwość, którymi otaczacie najmłodszych pacjentów.
Niech każdy dzień przynosi satysfakcję, uznanie i wdzięczność, a uśmiechy dzieci będą najpiękniejszą nagrodą za serce wkładane w opiekę.
Życzymy zdrowia, spokoju, wielu powodów do radości oraz niegasnącej pasji w niesieniu pomocy najmłodszym.

Zarząd
Polskiego Stowarzyszenia
Pielęgniarek Pediatrycznych

 

🌍 Akcja z inicjatywy WHO w ramach kampanii „Higiena zaczyna się od naszych rąk”

ZAPROSZENIE

Polskie Stowarzyszenie Pielęgniarek Pediatrycznych zaprasza do wspólnego udziału w Światowym Dniu Higieny Rąk

Zachęcamy wszystkich pracowników, rodziców, opiekunów i najmłodszych pacjentów przebywających w Państwa Szpitalach do udziału w akcji w jednoczasowej higienie rąk w dniu 05.05.2026 r. na podstawie przekazanego schematu.

⏱️ Czynność higieny rąk nie zajmie więcej niż 0,5 minuty, a może zdziałać tak wiele.

Liczymy na aktywny udział w akcji, działanie to ma na celu rozpowszechnienie informacji na temat bezpieczeństwa zdrowotnego naszych najmłodszych pacjentów oraz nas samych.

📸 Na zakończenie akcji prosimy o przekazanie i przesłanie zdjęć oraz liczby osób biorących udział w tym wydarzeniu i przesłanie na e-maila: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Zarząd
Polskiego Stowarzyszenia Pielęgniarek Pediatrycznych

Strona 1 z 13