Z okazji Świąt Bożego Narodzenia życzymy Państwu,
aby ten wyjątkowy czas był chwilą zatrzymania i refleksji nad tym, co najważniejsze.

Niech wigilijny wieczór przyniesie pokój i harmonię,
a blask choinki oświetli drogę do spełnienia marzeń.

Oby nadchodzący Nowy Rok 2025 obfitował w zdrowie,
pomyślność i realizację najważniejszych marzeń.

Wesołych Świąt i szczęśliwego Nowego Roku!

Zarząd
Polskiego Stowarzyszenia
Pielęgniarek Pediatrycznych

 

Z przyjemnością informujemy, że Centrum Nauki o Laktacji zostało naszym stałym Partnerem.
Partnerska współpraca naszych organizacji daje nam możliwość wzajemnej pomocy, promocji oraz wspierania się  w prowadzonych działaniach oraz realizacji wspólnych celów.
Zachęcamy do odwiedzania strony: www.cnol.kobiety.med.pl

Zarząd Polskiego Stowarzyszenia Pielęgniarek Pediatrycznych

Z wielką przyjemnością anonsujemy Ogólnopolską konferencję „Wielopłaszczyznowa opieka nad noworodkiem i niemowlęciem", która odbędzie się w formie hybrydowej w dniach 20-21 września 2024 r. w Collegium Pharmaceuticum Uniwersytetu Medycznego w Lublinie, ul. Chodźki 4A. Podstawowym celem konferencji jest prezentacja najnowszych osiągnięć w zakresie szerokorozumianej opieki nad noworodkiem i niemowlęciem. Do udziału w wydarzeniu zapraszamy Osoby zainteresowane różnymi aspektami opieki nad noworodkiem i niemowlęciem: pracowników medycznych, nauczycieli akademickich, doktorantów i studentów uczelni medycznych. W ramach wydarzenia odbędą się wykłady eksperckie, warsztaty oraz sesja referatowa i plakatowa młodych badaczy wraz z konkursem na najlepsze wystąpienie konferencyjne. Mamy wielką nadzieję, że program konferencji spotka się z Państwa zainteresowaniem.

Pobierz plakat
Program konferencji



czwartek, 19 wrzesień 2024 09:37

Warzywon 1-06-2024

Niewłaściwy sposób odżywiania dzieci i młodzieży oraz niedostatek aktywności fizycznej nadal budzi niepokój, gdyż odsetek dzieci i młodzieży z otyłością i nadwagą sięga już ok 25 %.

W związku z tym, wzorem ubiegłego roku, została zorganizowana II Ogólnopolska Akcja Profilaktyczna z okazji Dnia Dziecka w dniu 01 czerwca 2024 roku pod hasłem: „Warzywon”.


Więcej informacji...

 

 

W dniach 17-18 czerwca 2024 roku w Ostródzie odbyła się interdyscyplinarna IX Ogólnopolska Konferencja „Pediatria i Pielęgniarstwo Pediatryczne – Nowe Wyzwania”.

Organizatorami konferencji był Wojewódzki Specjalistyczny Szpital Dziecięcy w Olsztynie, Polskie Stowarzyszenie Pielęgniarek Pediatrycznych oraz Okręgowa Rada Pielęgniarek i Położnych Regionu Warmii i Mazur z siedzibą w Olsztynie. Kierownikiem naukowym konferencji była dr n. med. Krystyna Piskorz – Ogórek, Konsultant Krajowy w Dziedzinie Pielęgniarstwa Pediatrycznego. W wydarzeniu tym wzięły udział: pielęgniarki, lekarze, fizjoterapeuci, logopedzi oraz dietetycy, łącznie 180 osób.

Konferencję otworzyła dr n. med. i n. o zdr. Ewa Romankiewicz Prezes Polskiego Stowarzyszenia Pielęgniarek Pediatrycznych, która powitała wszystkich zaproszonych gości oraz uczestników konferencji. Wykład inauguracyjny pt. „ Szczepienia ochronne wczoraj i dziś. Czy jesteśmy gotowi do podjęcia wyzwań?” wygłosiła dr n. med. Krystyna Piskorz – Ogórek.

Więcej...

 

Ogólnopolska Akcja
"Niedrożność dróg oddechowych - Ratujemy i uczymy ratować"


Z inicjatywy Krajowego Konsultanta w Dziedzinie Pielęgniarstwa Pediatrycznego i Konsultantów Wojewódzkich w Dziedzinie Pielęgniarstwa Pediatrycznego we współpracy z Polskim Stowarzyszeniem Pielęgniarek Pediatrycznych oraz Okręgową Izbą Pielęgniarek i Położnych Regionu Warmii i Mazur z siedzibą w Olsztynie zachęcamy członków PSPP do wzięcia udziału w Ogólnopolskiej Akcji "Niedrożność dróg oddechowych - Ratujemy i uczymy ratować".
Celem akcji jest przeszkolenie jak największej liczby rodziców/opiekunów przebywających z dziećmi w szpitalu z zakresu udzielania pierwszej pomocy w przypadku niedrożności dróg oddechowych u dzieci i osób dorosłych.
Wytyczne Europejskiej Rady Resuscytacji 2021 zawierają osobny rozdział na temat znaczenia edukacji dla systemu ratownictwa. Udzielenie pierwszej pomocy jest kluczowe dla przeżycia poszkodowanego. To świadkowie zdarzenia są pierwszymi osobami na miejscu zdarzenia i to od nich zależy inicjacja łańcucha przeżycia.
Podjęcie kluczowej decyzji w sytuacji zagrażającej życiu i zdrowiu zależy od wielu czynników, a przede wszystkim od stanu wiedzy i umiejętności osoby udzielającej pierwszej pomocy. Często w grę wchodzi stres, obawy i brak oswojenia z sytuacją.
Zdobycie umiejętności w zakresie resuscytacji i udzielania pierwszej pomocy zwiększa chęć oraz gotowość do podjęcia działań, a nauczanie rozłożone w czasie i regularne, krótkie szkolenia przypominające, zwiększają poziom kompetencji i wpływają na utrzymanie umiejętności w zakresie resuscytacji krążeniowo - oddechowej. Sprawiają też, że takie osoby odczuwają mniejszy lęk przed podjęciem działań i są bardziej skłonne do wychodzenia z inicjatywą.
Dodatkowe informacje mogą uzyskać Państwo u Konsultantów Wojewódzkich w Dziedzinie Pielęgniarstwa Pediatrycznego. Wykaz konsultantów znajduje się na stronie Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. w zakładce Informacje.
Serdecznie zapraszamy do współpracy.

 

Zarząd
Polskiego Stowarzyszenia
Pielęgniarek Pediatrycznych

Strona 1 z 6